Lider za mocny

Mrągowia Mrągowo przegrała w wyjazdowym meczu IV ligi z liderem tabeli GKS-em Wikielec 0:3 (0:1).

Już w 2. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Mateusz Barszczewski, popędził na bramkę, uderzył w bliższy róg i Błażej Caban zdołał wybić piłkę na korner. Trzy minuty później Remigiusz Sobociński podał do niepilnowanego Patryka Rosolińskiego, ten mocno huknął na bramkę, ale świetnie interweniował Michał Marcińczyk. W 14. minucie Filip Wójcik uderzył zza pola karnego, jednak Caban zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawił Piotr Wypniewski, dośrodkował, a ta trafiła w poprzeczkę. W 32. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Kuśnierz, jednak najpierw nie trafił w piłkę z prawej nogi, po czym strzelił z lewej nad poprzeczką. W odpowiedzi groźnie uderzył Michał Jankowski, ale Marcińczyk dobrze interweniował. Golkiper Mrągowii uratował swój zespół w 40. minucie, kiedy z bliskiej odległości obronił futbolówkę uderzoną głową przez Adriana Korzeniewskiego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Mateusz Jajkowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, akcję zamknął Jankowski i strzałem głową wpakował piłkę do bramki. W tej sytuacji łokciem w głowę uderzony został Marcińczyk, jednak sędzia tego nie zauważył.

W 54. minucie piłka uderzona z 25 metrów przez Sebastiana Szypulskiego przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Siedem minut później gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, Jankowski przebiegł z piłką całe boisko, podał do Sobocińskiego, ten huknął w bliższy róg, ale świetnie jego intencję wyczuł Marcińczyk i wybił ją na korner. W 71. minucie Wojciech Żęgota dośrodkował futbolówkę z lewej strony boiska, doszedł do niej Piotr Dominik i strzelił minimalnie obok słupka. Siedem minut później gospodarze zdobyli drugiego gola, Korzeniewski podał do Aleksandra Kowalczyka, ten przy biernej postawie mrągowskich zawodników, obrócił się z piłką i precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Marcińczyka. Trzy minuty przed końcem meczu nieporozumienie Łukasza Michałowskiego z Marcińczykiem mógł wykorzystać Szypulski, jednak zmierzając do bramki piłkę wybił w ostatniej chwili Wiktor Abramczyk. W 90. minucie pędzącego na bramkę Jankowskiego sfaulował w polu karnym Damian Glinka i sędzia wskazał na „jedenasty” metr. Pewnym egzekutorem okazał się Sobociński i ustalił wynik meczu na 3:0 dla Wikielca.

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk – 7. Dariusz Gołębiowski (64, 6. Damian Glinka), 44. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota ŻK (83, 66. Rafał Kudlak) – 18. Piotr Dominik ŻK (83, 15. Maciej Balcerzak), 9. Maciej Kotarba (69, 31. Piotr Błędowski), 77. Piotr Wypniewski, 10. Łukasz Kuśnierz (90, 4. Cezary Trzebiński), 2. Filip Wójcik (72, 55. Aleksander Tomasz) – 11. Mateusz Barszczewski ŻK.