Blamaż

W nie tęgich humorach wrócili z Iławy piłkarze Mrągowii Mrągowo. „Żółto-czarni” ulegli ITS-owi Jeziorakowi aż 0:5 (0:1).

Spotkanie dobrze rozpoczęli mrągowianie i to nasza drużyna była stroną przeważającą. W 4. minucie Filip Wójcik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, doszedł do niej Łukasz Kuśnierz, jednak strzelił piętą nad bramką. Chwilę później Kuśnierz mocno uderzył z 30 metrów, ale świetnie interweniował Jacek Malanowski. Następnie Wojciech Żęgota mocno strzelił na bramkę rywali, ale po raz kolejny dobrze spisał się golkiper gospodarzy. W odpowiedzi groźnie z 20 metrów uderzył Arkadiusz Kuciński, jednak Marcin Marszałek zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 28. minucie Wójcik zagrał w tempo do Dariusza Gołębiowskiego, ten wpadł w „szesnastkę”, jednak strzelił obok bliższego słupka. Pięć minut później Jeziorak zdobył gola. Po rzucie rożnym powstało zamieszanie w polu karnym, Marszałek obronił strzał Wojciech Figurskiego, lecz przy dobitce był bezradny. Następnie swoje okazje mieli Łukasz Święty i Figurski. Strzał tego pierwszego obronił golkiper Mrągowii, a drugi uderzył minimalnie obok bramki. W 40. minucie strzał Piotra Wypniewskiego został zablokowany w ostatniej chwili, a za moment Mateusza Barszczewskiego w dobrej sytuacji uprzedził jeden z rywali.

W drugiej części meczu oglądaliśmy zupełnie inne zespoły – zarówno Mrągowii, jak i Jezioraka. Na nasze nieszczęście „żółto-czarni” grali zdecydowanie gorzej, a gospodarze lepiej. W 50. minucie po stracie w środkowej części boiska w dogodnej sytuacji znalazł się Arkadiusz Kuciński, jednak strzelił obok słupka. Cztery minuty później wydaje się, że sędzia Paweł Wyszczelski popełnił błąd nie odgwizdując przewinienia na Żęgocie. Gospodarze dzięki temu przeprowadzili szybką akcję, Paweł Sagan dośrodkował z prawej strony boiska wzdłuż bramki, akcję zamknął Święty i strzałem z głowy umieścił futbolówkę w siatce. W 66. minucie gospodarze przeprowadzili zespołową akcję, Kuciński podał do nieobstawionego Radosława Galasa, a ten mając przed sobą pustą bramkę skierował do niej piłkę. Dziesięć minut później mocny strzał na bramkę rywali oddał Kuśnierz, jednak po raz kolejny dobrze interweniował Malanowski. Chwilę później Mateusz Barszczewski wrzucił piłkę z kornera w „szesnastkę”, tam powstało zamieszanie, po czym iławianie wybili ją z linii bramkowej. Następnie Kuciński dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, tam błąd w kryciu mrągowian wykorzystał Krzysztof Kressin, który strzałem głową podwyższył wynik na 4:0. Dzieła zniszczenia Mrągowii dokonał w 84. minucie Figurski, który po dograniu od Karola Kaźmierskiego posłał piłkę do pustej bramki.

– Wynik meczu z Jeziorakiem mówi o pewnych rzeczach, aczkolwiek póki graliśmy zdyscyplinowanie, wszystko wyglądało fajnie. Uczulaliśmy na rzuty rożne przeciwnika, wiedzieliśmy jak oni je wykonują, a jednak zabrakło zdecydowana i twardości w polu karnym. Piłka spada, nie ma kto jej wybić, dostajemy gola i przegrywamy. Dodatkowo sytuacja na 2:0 była bardzo kontrowersyjna. Wojciech Żęgota przy linii środkowej był faulowany, sędzia tego nie widzi, idzie z tego akcja i tracimy gola. Mimo wszystko powinniśmy się ustawić w tej sytuacji. Przejście z ataku do obrony wyglądało dzisiaj u nas fatalnie. Trzeba to sobie szczerze powiedzieć. Mimo, że nad tym pracowaliśmy, to zupełnie to nie funkcjonowało. Prawą stroną wjeżdżali jak chcieli, podwajali, wykorzystywali przestrzeń. Niestety wyniki może jest za wysoki, ale jak się daje zdobywać takie bramki przeciwnikowi, to on będzie to robił – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 18. Piotr Dominik, 6. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota (66, 66. Rafał Kudlak) – 7. Dariusz Gołębiowski (64, 31. Piotr Błędowski), 8. Kamil Skrzęta, 77. Piotr Wypniewski (80, 9. Maciej Kotarba), 10. Łukasz Kuśnierz (80, 15. Maciej Balcerzak), 2. Filip Wójcik – 11. Mateusz Barszczewski.