Mrągowia lepsza od Korsz

Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali w meczu 4. kolejki forBET IV ligi z MKS-em Korsze 3:1 (2:0). Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Dariusz Gołębiowski oraz Łukasz Kuśnierz (dwa).

Przed spotkaniem pamiątkowe statuetki z rąk prezesów klubu odebrali zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie punktowali w ProJuniorSystem – Mateusz Barszczewski, Rafał Kudlak i Filip Wójcik.

W 11. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał na lewo do Filipa Wójcika, ten zwiódł Rafała Soleckiego, strzelił na bramkę, ale dobrze interweniował Robert Mielnik. Siedem minut później piłkę na 40 metrze przejął Łukasz Michałowski, podał do Wójcika, jednak ten strzelił w boczną siatkę. W 23. minucie mrągowianie przeprowadzili kombinacyjną akcję, ostatecznie futbolówka trafiła do Kuśnierza, który uderzył nad poprzeczką. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy piłkę w środkowej części boiska odebrał Kuśnierz, podał do Piotra Wypniewskiego, ten zagrał w tempo do Dariusza Gołębiowskiego, który strzałem zza pola karnego w dalszy róg pokonał bramkarza. W 45. minucie Piotr Dominik podał do Gołębiowskiego, ten wycofał do Kuśnierza, jego strzał odbił przed siebie Mielnik, jednak przy dobitce był bezradny. Chwilę wcześniej błąd popełnił Michał Marcińczyk dzięki czemu w dobrej sytuacji znalazł się Mariusz Gąsiorowski, lecz posłał piłkę obok słupka.

Trzeci gol dla Mrągowii padł w 48. minucie. Kuśnierz podał do Mateusza Barszczewskiego, ten wpadł w pole karne, wycofał do Kuśnierza, a ten z bliskiej odległości pokonał Mielnika. Dwie minuty później piłkę w środkowej części boiska stracił Piotr Błędowski, Adam Krajewski szybko podał do Pawła Sawickiego, ten odegrał do Mariusza Gąsiorowskiego, który strzałem od słupka zza pola karnego pokonał Marcińczyka. Dużo ożywienia do ofensywnej gry „żółto-czarnych” wniósł wprowadzony po przerwie Aleksander Tomasz, oddał kilka celny strzałów na bramkę rywali, jednak cały czas dobrze spisywał się Mielnik. W 67. minucie Marcińczyk na raty obronił strzał Piotra Kozłowskiego. Dwie minuty przed końcem Adam Gąsiorowski przedarł się prawą stroną boiska, podał futbolówkę do nieobstawionego na jedenastym metrze Kozłowskiego, ten jednak fatalnie spudłował. W odpowiedzi po podaniu od Kuśnierza w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Balcerzak, lecz uderzył obok słupka.

– Cieszymy się ze zwycięstwa i wyniku. Niestety do gry mamy dużo zastrzeżeń, bo tych sytuacji, które sobie wykreowaliśmy było naprawdę bardzo dużo. Nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki. Dodatkowo podarowaliśmy rywalowi gola i to boli. Przewagę na boisku mieliśmy przez całe spotkanie. Jesteśmy drużyną, która chce grać w piłkę, póki wychodzi nam to z różnym skutkiem. Pracujemy też cały czas nad skutecznością – szczególnie nad decyzyjnością i precyzją – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 72. Michał Marcińczyk – 18. Piotr Dominik, 8. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota ŻK (84, 15. Maciej Balcerzak) – 7. Dariusz Gołębiowski, 31. Piotr Błędowski, 77. Piotr Wypniewski (87, 14. Konrad Kowalewski), 10. Łukasz Kuśnierz, 2. Filip Wójcik (56, 55. Aleksander Tomasz) – 11. Mateusz Barszczewski (79, 66. Rafał Kudlak).