Mrągowia zwycięża Olimpię II

W meczu 2. kolejki forBET IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali na własnym boisku z rezerwami Olimpii Elbląg 3:0 (0:0). Bramki dla podopiecznych Mariusza Niedziółki zdobyli Piotr Wypniewski, Filip Wójcik i Kamil Skrzęta.

Przed meczem kibice z grupy „1906” uhonorowali Łukasza Michałowskiego za sto ligowych występów dla Mrągowii Mrągowo.

Goście do Mrągowa przyjechali z zamiarem obrony dostępu do własnej bramki, przy okazji licząc na kontry. Ta sztuka im się zupełnie nie udała, zacznijmy jednak od początku…

Już w 5. minucie Łukasz Kuśnierz dwukrotnie strzelił minimalnie obok słupka. Najpierw z rzutu wolnego z 20 metrów, a następnie po składnej akcji zespołu. Czternaście minut później Piotr Dominik podał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, ten wpadł w pole karne, oddał mocny strzał, jednak Dawid Kapłon zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 29. minucie golkiper gości fantastycznie sparował na poprzeczkę mocno uderzoną futbolówkę z siedmiu metrów przez Kamila Skrzęte. Chwilę potem Kapłon bezpardonowo uderzył kolanem w plecy Wiktora Abramczyka, co niestety skutkowało brakiem możliwości dalszej gry przez mrągowskiego obrońcę. W dalszej części „żółto-czarni” próbowali zdobyć gola, ale ich strzały były niecelne.

Mrągowia drugą połowę rozpoczęła od mocnego uderzenia, bo już dwie minuty po przerwie Kuśnierz zagrał do Filipa Wójcika, ten wypatrzył Piotra Wypniewskiego, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. W 52. minucie Dariusz Gołębiowski zagrał w „szesnastkę” do Kuśnierza, jednak jego strzał poleciał nad poprzeczką. Pięć minut później Kuśnierz szybko wznowił grę, podał na prawo do Piotra Dominika, dośrodkowaną przez niego futbolówkę wybił głową Kacper Ziewiec, doszedł do niej Wójcik i pięknym strzałem od poprzeczki podwyższył prowadzenie. W 73. minucie Kapłon wybił na korner piłkę po mocnym uderzeniu przez Wójcika. Wypniewski z Dominikiem szybko rozegrali ten fragment gry, po czym ten pierwszy zacentrował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Skrzęta i strzałem głową ustalił wynik meczu na 3:0. W końcówce w dobrej sytuacji Maciej Balcerzak strzelił wprost w bramkarza.

Trzeba powiedzieć, że Olimpia w pierwszej połowie była bardzo dobrze zorganizowana. Nam brakowało dokładności, zawsze „coś” stało na drodze do bramki. To zabrakło centymetrów, to bramkarz wybił palcem, ale trzeba też przyznać, że mieliśmy wiele niedokładnych strzałów. W przerwie powiedzieliśmy sobie parę rzeczy, chcieliśmy zmienić styl gry i to od początku drugiej części zrobiliśmy. Mecz „był” do pierwszej bramki. Zespół Olimpii nie miał z przodu kompletnie argumentów. Później jeszcze dostali czerwoną kartkę. Kontrolowaliśmy przebieg gry – powiedział trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 18. Piotr Dominik ŻK, 14. Wiktor Abramczyk (36, 31. Piotr Błędowski), 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota – 7. Dariusz Gołębiowski (77, 66. Rafał Kudlak), 8. Kamil Skrzęta, 77. Piotr Wypniewski (84, 44. Filip Chorążewicz), 10. Łukasz Kuśnierz (76, 15. Maciej Balcerzak), 2. Filip Wójcik – 11. Mateusz Barszczewski.