Dobry początek Mrągowii

Udanie sezon 2019/20 w IV lidze rozpoczęli piłkarze Mrągowii Mrągowo. „Żółto-czarni” wygrali w wyjazdowym meczu z Tęczą Biskupiec 6:1 (3:0), a gole zdobyli Filip Wójcik, Piotr Wypniewski, Dariusz Gołębiowski, Mateusz Barszczewski, Maciej Balcerzak i Kamil Skrzęta, dla rywali trafił Rafał Ocias.

Od początku spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. W 9. minucie Przemysław Rybkiewicz zagrał prostopadle do Rafała Dzierbickiego, ten wpadł w pole karne, mocno strzelił w bliższy róg, ale dobrze interweniował Marcin Marszałek. Trzy minuty później Szymon Chrzanowski podał piłkę do Dzierbickiego, ten popędził z nią w kierunku bramki, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Piotra Dominika. W 16. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał w „szesnastkę” do Mateusza Barszczewskiego, ten odwrócił się z futbolówką, mocno huknął na bramkę, ale Marceli Łukasiak dobrze interweniował. Chwilę potem piłka znalazła się pod nogami Dominika, który z 30 metrów strzelił minimalnie obok słupka. Dwie minuty później Łukasiak wybił futbolówkę na rzut rożny, która leciała w okienko bramki, po strzale Kuśnierza z 20 metrów z rzutu wolnego. A chwilę wcześniej ten sam trafił w boczną siatkę. Po kornerze powstało zamieszanie w „szesnastce”, gdzie ostatecznie Kuśnierz uderzył futbolówkę przewrotką obok słupka. W 28. minucie Kamil Skrzęta zagrał diagonalnie do Filipa Wójcika, ten ograł z lewej strony Kamila Orzoła, wpadł w pole karne i pewnym strzałem zdobył bramkę. Chwilę potem w znakomitej sytuacji znalazł się Kuśnierz, jednak jego mocne uderzenie z 6 metrów intuicyjnie obronił Łukasiak. W 37. minucie Marszałek uratował „żółto-czarnych” przed stratą bramki. Piłkę na piątym metrze otrzymał Dzierbicki, strzelił w dalszy róg, ale nasz golkiper nogą wybił futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi Dominik uderzył mocno na bramkę Tęczy, ale po raz kolejny dobrze interweniował golkiper z Biskupca. W 42. minucie Wójcik zagrał dokładnie piłkę do znajdującego się w polu karnym Piotra Wypniewskiego, ten odwrócił się i pięknym strzałem podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą Barszczewski podał w tempo do Dariusza Gołębiowskiego, a ten strzałem z lewej nogi w dalszy róg bramki pokonał Łukasiaka.

Drugą część spotkania dobrze mogli rozpocząć gospodarze, jednak po raz kolejny świetnie w bramce spisał się Marszałek, broniąc mocny strzał Dzierbickiego. W 48. minucie piłka uderzona z rzutu wolnego przez Kuśnierza poleciała nad poprzeczką. W 56. minucie Wojciech Żęgota sfaulował w polu karnym Radosława Saramaka, sędzia Dawid Wiśniewski wskazał na „jedenasty” metr, do futbolówki podszedł Rybkiewicz, strzelił w lewy róg, Marszałek wyczuł jego intencję i w świetnym stylu obronił piłkę. Cztery minuty później Kuśnierz zagrał w tempo do Barszczewskiego, ten przebiegł z futbolówką kilkanaście metrów, po czym zdobył czwartego gola dla „żółto-czarnych”. W 64. minucie Wiktor Abramczyk minął się z piłką, ta trafiła do Dzierbickiego, ten wpadł w „szesnastkę”, po czym wycofał do Rafała Ociasa, który mocnym strzałem pokonał Marszałka. Chwilę potem szybką akcję przeprowadzili mrągowianie. Kuśnierz popędził na bramkę, zagrał na wolne pole do Macieja Balcerzaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Wynik meczu w 88. minucie, po dośrodkowaniu Żęgoty z rzutu rożnego, ustalił strzałem głową Skrzęta.

W meczu z Tęczą po raz setny w ligowym spotkaniu w mrągowskim zespole wystąpił Łukasz Michałowski.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 18. Piotr Dominik, 14. Wiktor Abramczyk (83, 4. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota – 7. Dariusz Gołębiowski (68, 66. Rafał Kudlak), 8. Kamil Skrzęta, 77. Piotr Wypniewski (84, 44. Filip Chorążewicz), 10. Łukasz Kuśnierz (65, 21. Piotr Błędowski), 2. Filip Wójcik (78, 6. Damian Glinka) – 11. Mateusz Barszczewski (63, 15. Maciej Balcerzak).