Mrągowia wygrywa w pierwszym sparingu

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z MKS-em Korsze 5:1 (3:1). Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Dariusz Gołębiowski (dwa), Piotr Wypniewski, Mateusz Barszczewski oraz Łukasz Kuśnierz. Dla rywali trafił Piotr Trafarski.

Sprawdzani w Mrągowii przez trenera Mariusza Niedziółkę byli Filip Wójcik, Piotr Błędowski (obaj juniorzy Stomilu Olsztyn), Łukasz Malanowski (Błękitni Orneta), Klaudiusz Kaczmarek (Fala Warpuny), Filip Chorążewicz, Cezary Trzebiński, Maciej Balcerzak i Jakub Kulesik (wszyscy SKS Szczytno).

Od początku przewagę na boisku osiągnęli piłkarze Mrągowii Mrągowo. W 8. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Kuśnierz, jednak Dawid Zięba w dobrym stylu wybił uderzoną przez niego piłkę na rzut rożny. Piętnaście minut później Kamil Skrzęta wywalczył futbolówkę w środkowej części boiska, podał do Kuśnierza, który prostopadle zagrał do Dariusza Gołębiowskiego, a ten zdobył gola strzałem w dalszy róg bramki. Trzy minuty później Rafał Solecki dośrodkował z rzutu rożnego w „szesnastkę”, tam najwyżej wyskoczył Paweł Flis, po czym strzelił głową nad poprzeczką. W 27. minucie Skrzęta zagrał do Piotra Wypniewskiego, a ten strzałem w okienko z 30 metrów zdobył drugiego gola dla Mrągowii. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry piłkę w środku pola stracił Kuśnierz, ta trafiła do Piotra Trafarskiego, który w sytuacji sam na sam mocnym strzałem pokonał Marcina Marszałka. „Żółto-czarni” odpowiedzieli momentalnie. Skrzęta zagrał diagonalnie do Filipa Wójcika, jego strzał odbił przed siebie golkiper gości, do piłki doszedł Mateusz Barszczewski i posłał ją mocnym strzałem od poprzeczki do bramki.

Kolejne dwa trafienia mrągowianie dołożyli chwilę po przerwie. Najpierw Łukasz Malanowski idealnie podał do Kuśnierza, a ten mocnym strzałem zdobył gola. Chwilę potem Malanowski zagrał w tempo do Gołębiowskiego, ten minął bramkarza rywali i posłał futbolówkę do siatki. W 78. minucie Michał Marcińczyk w świetnym stylu obronił strzał z pięciu metrów Piotra Trafarskiego. Chwilę potem tuż obok słupka uderzył zza pola karnego Mariusz Gąsiorowski.

Mrągowia: Marcin Marszałek (46 Michał Marcińczyk) – 6. Damian Glinka (46, 9. Filip Chorążewicz), 55. Wiktor Abramczyk (46, 4. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski, 69. Rafał Kudlak (68, 3. Klaudiusz Kaczmarek) – 7. Dariusz Gołębiowski (68, 14. Maciej Balcerzak), 8. Kamil Skrzęta, 88. Piotr Wypniewski (68, 16. Jakub Kulesik), 10. Łukasz Kuśnierz (68, 11. Mateusz Barszczewski), 2. Filip Wójcik (46, 15. Piotr Błędowski) – 11. Mateusz Barszczewski (46, 99. Łukasz Malanowski).